Siirt Çevre Yolu İnşaatı'na başlandı. 7,2 kilometrelik yol için seferberlik ilan edildi. Bir yıldan beri gündemde olan Siirt Çevre Yolu, Vali Musa Çolak’ın girişimleri sonucu gerçekleşiyor.
Vali Musa Çolak, çevre yolunun tamamlanmasıyla birlikte ağır tonajlı araçların kent içine girmesine gerek kalmayacağını ve şehir içi trafiğin büyük ölçüde rahatlayacağını söyledi.
 
ŞEHİR İÇİ TRAFİK RAHATLAYACAK
Yeni Eruh Yolu Kavşağından başlayıp, Organize Sanayi Bölgesine çıkacak olan 7.2 kilometrelik yolun 21 milyon TL"ye mal olması planlanıyor. Yolun inşaat çalışmalarına başlanması nedeniyle AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Karayolları Bölge Müdürü Şamil Gülen ve yüklenici firma yetkilileri ile birlikte çalışma alanına giden Vali Musa Çolak, "İlimiz sınırları içerisinde yapılan barajlar, işletilen madenler ve tarıma dayalı sanayinin gelişmesi, şehir içi trafiği olumsuz etkiliyor. Bu büyük yatırımların şantiyelerinde kullanılan ağır tonajlı araçlar şehir içi yollarımızı tahrip ettiği gibi, yollarımızın çökmesine ve alt yapı hizmetlerini de olumsuz yönde etkiliyordu. Bugün inşaatına başladığımız çevre yolumuzun hizmete girmesiyle birlikte yüksek tonajlı araçlar, şehir içinden geçmeyeceklerdir. Bu sayede hem kentimizin havası kirlenmeyecek, hem olası kazalarını önüne geçilecek, hem de şehir içi trafiğimiz büyük oranda rahatlayacaktır. Ayrıca Şirvan karayolu üzerinden ulaşılan Organize Sanayi Bölgemiz, yapacağımız bu yol ile önemli derecede kısalacak ve daha da cazip hale gelecektir. Zaman ve ekonomik açıdan büyük kazanımlar sağlayacak olan Siirt Çevre Yolunun ülkemize ve ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.  
 

 

BU YOL YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇACAKTIR
Siirt için büyük bir kazanım olacak bu yolun yılsonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiğini ifade eden Vali Musa Çolak sözlerine şöyle devam etti: "Hükümetimizin son yıllarda aktardığı ödeneklerle, Siirt"in birçok sorununu çözüyoruz. Bu gün inşaatına başladığımız bu yol da yatırımların yolunu açacaktır. Çünkü bu yolun güzergahında çok önemli projelerimiz söz konusudur. İlimiz sınırları içerisinde yapılmaya başlanan 22 barajın önemli bir bölümü bu yolun güzergahında yer alıyor. Aynı şekilde ülkemizin en önemli bakır madenlerinden olan Şirvan Bakır Madeni de bu güzergahta bulunuyor."
 
Konuşmalardan sonra yolun inşaatına başlandı.

 
TWITTER MESAJLARI
SİİRT'TE HİZMETLERİMİZ

DEMOKRASİ YOLCULUĞU

HEDEF 2023

62.HÜKÜMET PROGRAMI

SESSİZ DEVRİM